Jak nastartovat úspěšný den ještě před prací?

Poležet si ještě chvíli v posteli je sice lákavá představa, ale shodneme se, že rychlý úprk do práce a snídaně za cesty není úplně ideální vstup do pracovního dne. Právě první hodiny našeho dne jsou ale ideálním časem pro aktivity, které nám zvednou náladu, nastartují tělo i mozek a nasměrují náš den k tomu, aby byl pozitivní a produktivnější. Co všechno zvládnete, když si nastavíte o hodinu dříve?

Kvalitní snídaně

Dlouhodobé statistiky značí, že snídani vynechává až 40 % Čechů. Pro udržení normální a stálé hladiny cukru v krvi je ale první jídlo dne nesmírně důležité. Pokud navíc místo snídaně raději vypijete šálek kávy, můžete si dokonce zadělat na problémy s žaludkem či hypoglykémii. Na to, si vytvořit kvalitní snídani a v klidu si ji vychutnat, nepotřebujete obrovské množství času, ani úsilí. Ovesné vločky si můžete připravit i přes noc, ráno jenom vytáhnete mističku a dozdobíte, stejně dobře vás ale může i zasytit třeba smoothie s proteinem nebo míchaná vajíčka, která zvládnete za pět minut i s umytím pánve.

Utřídění myšlenek

Plánování toho, co vás v daný den čeká, je důležitý krok k tomu, jak využít svůj čas efektivně. Právě ráno u šálku kávy nebo čas je skvělý čas na to se zamyslet a určit si hlavní priority pro svůj den, ať už se týkají práce, seberozvoje, času s přáteli nebo to jsou pochůzky, které už dlouho odkládáte. Ne vždy se samozřejmě podaří plán dodržet, ale s čistou hlavou a jasnými cíli se vždy funguje snadněji. Kromě plánování ale můžete své myšlenky utřídit pomocí deníku, kam si můžete zapsat své pocity nebo vypíchnout pozitivní myšlenky, které chcete, aby vás provázely.

 

Foto: Infinit Sen

Sauna a otužování

Saunování má mnoho pozitivních účinků, jako je zlepšení krevního oběhu, podpora imunitního systému, snížení stresu a zlepšení nálady. Otužování, na druhé straně, může stimulovat vaše tělo a vytvořit pocit energie a zvýšené bdělosti, což je perfektní „nakopnutí“ pro pracovní den. Pokud se rozhodnete saunu navštívit dopoledne, nebo v brzkých odpoledních hodinách, náladu vám zlepší i výhodná nabídka „happy hours“, kterou najdete v síti wellness center Infinit v Praze, v Brně anebo také v Senohrabech „Například v Infinit Sen získáte ve všední dny k příchodu do 15 hodin dalších 30 minut ve wellness zdarma,“ říká Michaela Matějovská z Infinit.

Fyzická aktivita

Ranní cvičení může pro někoho znít jako horor, někdo na něj nedá dopustit. Nemusíte hned začít chodit do posilovny každý den. Svižná procházka nebo pomalejší lekce cvičení jako je jóga nebo pilates přinesou nejen skvělý pocit fyzicky, ale určitě i spokojenost, že jste se překonali a zvládli tuto výzvu sami před sebou. Většina jógových a pilates studií nabízí ranní lekce, které jsou přímo určené pro lepší psychickou odolnost a rozproudění energie pro lepší den.

Vyzkoušejte něco nového

Nejlepší budíček je, když se probudíte s nadšením a těšíte se na něco, co vás ráno čeká. Dobrá nálada se pak propíše do zbytku dne a určitě se vám povede jí nakazit i okolí. Zpestřete si ráno tím, že vyzkoušíte něco nového. Co by to mohlo být? Zkuste vyměnit kávu za matcha tea, posnídejte na balkóně, změňte účes nebo make-up, oblékněte nový kousek oblečení, začtěte se do časopisu, vyzkoušejte meditaci, změňte trasu do práce nebo zkuste jiný způsob dopravy. V kreativitě se meze nekladou!