Krásné vlasy i v zimě

Koloběh péče o vlasy vlastně nikdy nekončí. Na jaře na podzim nám častěji padají, v létě dostávají zabrat od slunce a vody a v zimě na ně čekají nástrahy, o kterých jste možná ani netušila. Existuje ale několik jednoduchých způsobů, jak bojovat proti škodám způsobeným zimou a udržet si dokonalý vzhled hřívy po celý rok.

V zimě vlasy trpí hned z několika důvodů. Vítr, mráz, vytopené místnosti a následné přechody do chladu jim ubírají na lesku a hydrataci. Výsledkem jsou vlasy krepaté, polétavé se sklonem k lámání. V tomto období je, více než kdy jindy, důležitá výživa, i když máte pocit, že vlasy máte spíš mastné. Vyživující péče jim rozhodně neuškodí, naopak, stačí se při aplikaci kondicionéru a masky vyhnout oblasti kořínků. Pečující produkty s obsahem vzácných olejů jako je například Amla program od české značky Brazil Keratin, pomohou vlasy udržet zdravé a lesklé.

Zařazení vlasové masky a používání kondicionéru a bezoplachové péče by mělo být samozřejmostí nejen s příchodem mínusových teplot. Stejně tak je nedílnou součástí „zazimování“ i doplnění vitamínů, které nám mohou chybět. Budete se divit, jak moc se strava projevuje nejen na náladě, kondici, ale i na vaší kštici. Když vám chybí vitamíny a minerály, vlasy padají, jsou slabé. Nejen ženám, ale i mužům, může tento stav dělat velké starosti. Doplňujte tedy zejména selen, zinek a methionin, které mají prokazatelný vliv na kvalitu vlasů.

Dalším nepřítelem pro vaše vlasy a pokožku hlavy se může stát čepice. Ta sice vlasy chrání před povětrnostními vlivy, vždy by měla ale přijít až na kompletně vysušené vlasy. Pokud tedy z domu vyběhnete s nedosušenými vlasy s tím, že si na hlavu stejně nasadíte čepici, můžete si zadělat na nepříjemné onemocnění pokožky hlavy. Nezapomínejte také pokrývky hlavy pravidelně čistit a dezinfikovat.

Během zimy je dobré čas od času provést peeling pokožky hlavy. Nepřehánějte to také se stylingovými přípravky, i když máte pocit, že vás zachrání. Naopak, většina běžných laků na vlasy vysušuje nejen samotný vlas, ale i pokožku hlavy.