LIFESTYLE

Lifestyle

Letní fashion a relax tipy

Léto je čas, kdy se móda setkává s relaxací. S teplými dny a slunečními paprsky je ideální chvíle pro osvěžení šatníku lehkými, vzdušnými kousky a doplnění každodenní rutiny o momenty klidu a pohody. V tomto článku se dozvíte tipy, jak se obléknout stylově a pohodlně, a zároveň najdete inspiraci pro letní wellness a relaxaci, abyste si letní sezónu užili naplno.

Lifestyle

Organická vs. obyčejná bavlna: Co je lepší volba?

Když přemýšlíme o tom, jaké oblečení si oblékáme, často se setkáváme s volbou mezi organickou a obyčejnou bavlnou. Oba typy mají své specifické vlastnosti, výhody i nevýhody. Jaké jsou tedy hlavní rozdíly mezi organickou a obyčejnou bavlnou, a která z nich je lepší pro naše zdraví a planetu?

Lifestyle

Bývalý olympionik Jíra na dně: nejprve soud s Limberským, teď mu partnerka známá influencerka a podnikatelka sbalila kufry

“Své soukromí jsem si vždy střežila, ale je načase potvrdit domněnky, že vztah s Lubošem je minulostí,” se vyjádřila influencerka a podnikatelka M.E.G Mašková k obavám svých fanoušků, zda je v jejím vztahu vše v pořádku. Podle zákulisních informací se ale rozhodně nejednalo o poklidný rozchod.

Lifestyle

Modelka Romana Pavelková si vyrazila jen v županu

Za několik málo dní oslaví bývalá miss a modelka Romana Pavelková čtyřicáté narozeniny, pokud je ale někdo ztělesněním rčení „věk je jenom číslo“, je to právě zrzatá podnikatelka.

Lifestyle

Jarní restart: 7 kreativních způsobů, jak nakopnout tělo i mozek

Období jara je ideální pro nové začátky, objevování, pěstování kreativity a probuzení těla po ospalé zimě. Poradili jsme se proto s odborníky a našli 7 nejzajímavějších způsobů, které vám pomohou získat novou energii a spoustu inspirace pro každý den. Připravte se na dobrodružství, které vás provede od osvědčených technik až po neobvyklé praktiky, všechny zaměřené na podporu vašeho zdraví a vitality.

Lifestyle

Eco-friendly ručníky: Jak si vybrat ručníky, které šetří životní prostředí

V dnešní době se stále více lidí zajímá o udržitelný životní styl, který se promítá do všech aspektů našeho všedního dne. Možná nás to v dnešní masově konzumní době ani nenapadne, ale textilní výroba je jeden z průmyslů, který výrazně přispívá k úbytku pitné vody a tvorbě odpadu a modernímu otroctví. Při nákupu textilu bychom proto měli vždy být na pozoru, z jakých podmínek pochází. Eco-friendly ručníky nejsou ale jen o zachování udržitelnosti, ale nabízejí také vysokou kvalitu a pohodlí.

Lifestyle

Jak vznikl svátek všech žen?

Není tomu tak dávno, kdy ženy mohly jen pečovat o domácnost, vychovávat děti a poslouchat muže jakožto hlavu rodiny. O tom, co všechno ženy dokážou, když mají možnost projevit své schopnosti, není třeba nikoho přesvědčovat. Jak vlastně Mezinárodní den žen, který se slaví vždy 8. března, vznikl, a proč je důležité ho brát jako jeden z nejdůležitějších svátků?

Lifestyle

Sport a krása jsou její vášeň, nyní si zrzka Pavelková plní sen o golfové soutěži krásy

Modelka a bývalá miss Romana Pavelková se zřejmě ani chvíli nesmí nudit. Ke svým podnikatelským a charitativním aktivitám nyní přidala další projekt – soutěž krásy zaměřenou na mladé golfistky.

Lifestyle

Protáhněte se v pohodlí domova

V dnešní uspěchané době, kdy je čas na cesty do posilovny často omezený, se stále více lidí uchyluje k cvičení doma. Věděli jste, že jedním z efektivních a dostupných prostředků pro trénink jsou obyčejné ručníky? Ty totiž mohou poskytnout skvělý odpor a podporu při různých cvicích Podívejme se na tři kategorie cvičení, která lze snadno začlenit do domácí rutiny s využitím právě ručníků.

Lifestyle

Galentine's Day: oslava ženských přátelství

Galentine's Day, oslavovaný každý 13. února, není jen obyčejným dnem v kalendáři. Je to slavnost věnovaná přátelství, sesterským poutům a radosti z ženské solidarity. Tento den slavíme spojenectví a lásku k našim nejbližším přítelkyním, oslavujeme sílu ženských vazeb a podporujeme se navzájem. Přečtěte si, jak můžete slavit Galentine's Day a proč je to tak důležité pro dnešní ženy.

Lifestyle

Tipy na valentýnské dárky

Přemýšlíte, čím letos na Valentýna udělat radost svým blízkým? Blýskněte se originálními dárky ryze českých značek Elega, Frotery nebo Young Block, které překvapí i potěší zároveň. Úsměv na tváři vykouzlí nejen vaší drahé polovičce, ale třeba i sestře nebo mamince…

Lifestyle

Práce z domova aneb Jak si vybavit domácí kancelář tak, abyste do ní každé ráno rádi vraceli?

Pojem home office už známe všichni, ať už jsme ho během pandemie často slýchali, nebo ho dokonce sami žili. Spousta z nás se naučila efektivně využívat při práci z domova čas, který jsme ušetřili cestováním a někomu dokonce home office vyhovuje mnohem více než pravidelné docházení do kanceláře. Pokud i vy patříte do této skupiny, nezapomeňte, že správné vybavení vaší domácí kanceláře může být klíčové.

Lifestyle

Soutěž v mávání ručníkem? Seznamte se s Masters of Freestyle

Saunový ceremoniál – to je magické vystoupení, které spojuje relaxaci s uměním a velkolepou podívanou. Každý sauna mistr si svá představení důkladně připravuje, aby zaujal diváky a na chvíli je přenesl do jiné reality pomocí hudby, vonných esencí, světla a dalších vjemů. Nejdůležitějším prvkem saunového ceremoniálu je rozproudění horkého vzduchu za pomocí ručníku. A jak se pozná, kdo mává ručníkem nejlíp? Na to jsme se zeptali nositele titulu nejlepšího sauna mistra světa 2021 Róberta Židka.

Lifestyle

Byznys versus udržitelnost: Inspirativní podnikání není pro české firmy tabu

Malá počtem zaměstnanců, ale gigantická výkonem. To je společnost young_block. Nabízí širokou škálu produktů - od tradiční papírové výroby, jako jsou poznámkové bloky a další praktické produkty nejen na pracovní stůl, až po stylové lifestylové doplňky. Jejich síla tkví nejen v kvalitě, ale také v přístupu k zákazníkům

Lifestyle

Vánoční štěstí bez zbytečného odpadu: buďte ekologičtí i originální

Pokud chcete obdarovat své blízké něčím, z čeho se mohou radovat až roky, určitě sáhněte po kvalitních materiálech. Dnes už není tak těžké vybírat z originálních a zároveň kvalitních výrobků, které potěší nejen pod stromečkem, ale po celý rok.

Lifestyle

Ježíškův tahák

Od praktických doplňků až po nezapomenutelné zážitky – naše rady vám pomohou najít ten správný dárek pro každého. Přečtěte si náš průvodce a objevte kreativní a smysluplné dárky, které potěší vaše blízké.

Lifestyle

Zachraňte staré ručníky: Nečekané způsoby, jak je využít doma i mimo něj

Ručníky, které již dosloužily svému původnímu účelu, mohou být stále užitečné – v dílně, v kuchyni, při sportu i na cestách. Místo toho, abychom je vyhodili, můžeme je přetvořit a využít je mnoha kreativními a praktickými způsoby.

Lifestyle

Čím potěšit své blízké na Vánoce?

Vybrat vánoční dárek bývá někdy pěkný oříšek. Buďte letos jiní, nápadití... Zapomeňte projednou na obálky s penězi a potěšte rodinu a kamarády třeba originálním zážitkem, kvalitním diářem nebo luxusní sadou ručníků. Inspirujte se našimi tipy!

Lifestyle

Saunové ceremoniály: Když se saunování promění v zážitek pro všechny smysly

Jen máloco se vyrovná pocitu, kdy po dlouhém chladném dni vstoupíte do rozehřáté sauny, čas se na chvíli zastaví a vy můžete všemi svými buňkami vnímat příjemné teplo. Saunování je zkrátka očistný rituál pro tělo i duši, prověřený napříč staletími i civilizacemi. Je snad ještě možné tento zážitek vylepšit? Pak se seznamte se saunovými ceremoniály.

Lifestyle

Příležitost nejen pro maminky na mateřské: staňte se obchoďákem v rodinné firmě s Bachovými esencemi

Když se řekne "podnikání," možná si představíte korporátní svět nebo nekonečné hodiny práce. Ale co když můžete spojit své mateřské povinnosti s podnikáním a zároveň pomoci druhým dosáhnout duševního a emocionálního zdraví? To vše se stává realitou díky společnosti MEG biobachovky.

Lifestyle

Podzim bez splínů a nachlazení? S těmito tipy se chladného počasí nemusíte bát

Pro mnohé z nás je příchod chladného počasí vítanou změnou, odpočinkem po horkém létě, barevných dní, ale také zimních depresí a boje s vlastní imunitou. Kratší dny a velké teplotní skoky dávají často zabrat našemu tělu stejně jako hlavě. Jak se tedy vyrovnat s chladnou realitou a zvládnout přechod do podzimu?

Lifestyle

Podzimní self-care

Že jsou dny, kdy jste se mohli nekonečně povalovat na sluníčku, nadobro pryč? Nevěšte hlavu, i na podzimu je spousta krásných věcí, které stojí za to zažít! Sezóna barevného listí, dýní a svetrů s sebou přináší i změnu návyků a nové cesty, jak pečovat o svou pleť, tělo i duši.

Lifestyle

Tam, kde začíná a končí váš den: Jak vybavit koupelnu minimalisticky a přesto funkčně?

Minimalismus je životní filosofie a designová estetika, která se zaměřuje na jednoduchost a redukci. Díky odstranění rušivých prvků ve vaší domácnosti se snadněji dopracujete k jednoduššímu udržování pořádku, podpoříte udržitelnost a dokonce snížíte stres. Jak zařídit koupelnu tak, aby splňovala zásady minimalismu?

Lifestyle

Diář jako vaše pravá ruka na každý den - tuhle ruční práci z Česka si zamilujete

Ve městě Litomyšl, kde klidné uličky lemují historické budovy, se ukrývá malý poklad. Společnost young_block tu totiž vyrábí prvotřídní papírové produkty, které svým jedinečným designem, promyšlenými detaily a ruční precizností přinášejí luxus na každodenní použití.

Lifestyle

Babí léto: Období, které nabízí nespočet možností pro zábavu a relaxaci

Babí léto je jedno z nejkrásnějších období roku, kdy se krajina kolem nás postupně zahaluje do živých odstínů červené, oranžové a hnědé. Tato část roku je výjimečná tím, že nám přináší příjemné teploty a sluneční paprsky, které ztrácí na své intenzitě. Je zkrátka obdobím, které nabízí spoustu příležitostí pro zábavu a odpočinek, ať už je venku slunečno nebo prší. Užijte si tuto krásnou sezónu a vyberte si aktivity, které vám nejvíce vyhovují. Nastává čas pro relaxaci, objevování a tvoření krásných vzpomínek.

Lifestyle

Mají to rády žhavé! Co spojuje tyto čtyři české krásky?

Letošní léto konečně chytlo druhý dech a tropické teploty tradičně rozdělují národ na dva tábory – ten, který upoceně nadává a druhý, který jásá s opalovacím krémem v ruce. Láska k horku má ale ještě jednu extrémnější podobu, kterou je saunování. A tyhle známé ženy se ho nebojí ani v létě.

Lifestyle

Vybavování prvního pokojíčku pro miminko: 10 praktických tipů, jak vytvořit útulné místo plné lásky

Příchod nového člena rodiny je bezesporu jedním z nejdůležitějších a nejvíce emocionálních okamžiků v životě rodičů. Jedním z klíčových aspektů, na který by rodiče měli myslet před narozením dítěte, je vybavení jeho prvního pokojíčku. Pokoj by měl být bezpečné a příjemné místo, kde se miminko bude cítit v pohodlí a může se rozvíjet. Podívejte se s námi na praktické tipy, co všechno do pokojíčku patří, jak ušetříte čas a jak vytvořit prostor, ve kterém se vaše miminko bude cítit nejlépe.

Lifestyle

Ručníky pro děti? Sáhněte po opravdové kvalitě, abyste se vyhnuli zbytečným potížím

Ručníky jsou nedílnou součástí každé domácnosti a jejich výběr je důležitým rozhodnutím, zejména pokud hledáte ručník pro své děti. Dětské ručníky by měly splňovat specifické požadavky, které vám zaručí jejich pohodlí, radost z používání, a hlavně jejich bezpečnost. Podívejte se, co vše je potřeba zohlednit, když vybavujete svoji koupelnu novými ručníky pro děti.

Lifestyle

Buďte připraveni na léto. Jaké ručníky využijete na pláž a které vám poslouží ve vysokých teplotách?

Léto a čas dovolených je tu. Ať už se chystáte k moři, jezeru nebo bazénu, jednou z nezbytných věcí, kterou si s sebou na pláž musíte vzít, je kvalitní ručník. Ten by měl být nejen příjemný na dotek, ale také funkční. V létě totiž můžete využít nejen super savé bavlněné ručníky, ale také ty chladicí a rychleschnoucí. Zapomenout byste neměli ani na správnou péči o ručníky a jejich pravidelnou výměnu.

Lifestyle

Saunování v létě? Jednoznačně ano!

Vydávat se dobrovolně v horkých letních dnech do sauny možná zní jako nesmysl, opak je ale pravdou – benefity saunování totiž oceníte i když panují tropické teploty. Pokud tedy hledáte způsob, jak se lépe vyrovnat s vysokými teplotami, a navíc se zbavit stresu, sauna by měla patřit mezi vaše oblíbené aktivity nejen v zimních měsících.

Lifestyle

„Nejvíc mě motivují moje vlastní sny,“ říká moderátorka a budoucí maminka Eva Čerešňáková

Je to teprve pár týdnů, co Eva Čerešňáková uvedla na svět knihu o své pouti do Santiaga de Compostela a co nevidět pokřtí i své miminko. Bude její první. Jak se na novou roli maminky chystá? A hodí pracovní povinnosti konečně za hlavu?

Lifestyle

Jak nastartovat úspěšný den ještě před prací?

Poležet si ještě chvíli v posteli je sice lákavá představa, ale shodneme se, že rychlý úprk do práce a snídaně za cesty není úplně ideální vstup do pracovního dne. Právě první hodiny našeho dne jsou ale ideálním časem pro aktivity, které nám zvednou náladu, nastartují tělo i mozek a nasměrují náš den k tomu, aby byl pozitivní a produktivnější. Co všechno zvládnete, když si nastavíte o hodinu dříve?

Lifestyle

Jak si vybrat kvalitní ručník, tak, aby vám nejen dobře sloužil, ale také dlouho vydržel

Ručníky jsou nepostradatelným prvkem nejen každé koupelny, ale nechybí ani v žádné sportovní tašce či kufru sbaleném na delší cestu. Proč se do nich vyplatí investovat, jaké jsou vůbec druhy ručníků a jak poznáte opravdu kvalitní výrobu? Podívejte se na tipy, jak nakoupit produkty, které vám budou skvěle sloužit i několik let.

Lifestyle

Malé kroky pro velký svět: 6 snadných způsobů, jak být šetrnější k naší planetě

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký vliv má naše konzumní chování na planetu? A víte, že jako spotřebitel můžete přispět k udržitelné budoucnosti? Není to tak složité, jak se na první pohled zdá. Navíc se tento přístup stává trendem u nás i ve světě. Až 73 % globální populace dává přednost výrobkům, které mají pozitivní dopad na životní prostředí. Stačí se tedy více zaměřit na to, co nakupujeme a jak žijeme. Podívejte se na pár tipů, jak být více ekologický a zodpovědný při nakupování.

Lifestyle

Jak prát a pečovat o ručníky, aby byly stále měkké?

Froté ručníky a osušky jsou nedílnou součástí každé koupelny. Zabalit se po koupeli do hebké osušky je jedna z malých každodenních radostí, hezky barevné a měkké ručníky jsou zase vizitkou před hosty. Kvalitní froté ručníky nejsou nejlevnější záležitostí, a správná péče o ně je klíčová pro to, aby vydržely co nejdéle a zůstaly stále hezké a měkké. V tomto článku si zodpovíme na pár otázek, jak na to.

Lifestyle

M.E.G. Mašková: Svému tělu jsem celé těhotenství děkovala

Podnikatelka a influencerka Michaela M.E.G. Mašková se po dvou letech čekání se konečně dočkala vytouženého miminka. Jak zvládá rozdělit svůj čas mezi práci, mateřství a zachovat si u toho dokonalou image před stovkou tisíc lidí, kteří ji denně sledují?

Lifestyle

Ledová voda a nahota – jak to je předsudky kolem saunování?

Dostali jste poukaz na wellness pobyt nebo byste také rádi zkusili, jestli má saunování opravdu tak zázračné účinky, ale něco vás od návštěvy neustále odrazuje? Nebo vám jedna špatná návštěva zkazila chuť v tom pokračovat? Okolo saunování stále panuje mnoho předsudků a mýtů. Jak to s nimi doopravdy je a jak si vybrat dobré wellness se dozvíte v tomto článku.

Lifestyle

Be my Valentine - tipy na perfektní dárky pro něj

Každá záminka, jak obdarovat nebo překvapit svého miláčka, je podle nás skvělá příležitost, jak mu ukázat, že víte, čím ho potěšit. A pokud stále tápete, můžete se inspirovat tipy, které jsme vybraly u nás v redakci!

Lifestyle

Milé dámy, děkujeme, že vás máme!

Mezinárodní den žen je den oslavy je především svátek ženské síly, odhodlanosti, spravedlnosti a míru. Poprvé se slavil už v roce 1909! Tak oslavte své blízké ženy krásným dárkem i letos a poděkujte jim za to, jaké jsou. Ať už si rády vychutnají něco sladkého, chvíle relaxace nebo jsou milovnice módy, s našimi tipy potěšíte každou ženu.

Lifestyle

Konečně jsou kompletní rodina! Známá influencerka přivedla na svět holčičku s andělským jménem

Po dvou letech čekání se konečně dočkala vytouženého dítěte. "V lednu to budou dva roky, co jsem o první miminko přišla," popisuje trauma, které jí změnilo život, Michaela "MEG" Mašková. Ta se následně rozhodla vzít osud do vlastních rukou a začala se věnovat studiu a prodeji vlastních doplňků stravy, které pomáhají zvýšit plodnost. Důkazem, že produkty skutečně fungují, je ona sama.

Lifestyle

5 tipů, jak si udržet fitness novoroční předsevzetí

S novým rokem přichází různá předsevzetí, jedno z nich je ale zcela nejčastější – více sportovat a začít chodit pravidelně do posilovny. Zároveň se jedná o závazek, který mnoho lidí neudrží déle než pár týdnů. Začít s novým životním stylem vyžaduje pevnou vůli a disciplínu. My pro vás v následujícím článku máme 5 tipů, jak na to.

Lifestyle

Podnikatelka a influencerka MEG Mašková hlásí šťastné zprávy! Těhotenství utajila až do devátého měsíce.

Sleduje ji přes 100 tisíc fanoušků na Instagramu, přesto se jí podařilo vymodlené těhotenství utajit až do poslední chvíle. Po traumatickém potratu před dvěma lety se MEG Mašková se svým partnerem Lubošem Jírou mohou těšit na dcerku, které zatím říkají hvězdička.

Lifestyle

Dárky pro každý rozpočet

Ať už hledáte dokonalý dárek pro svého šéfa nebo nejlepšího přítele, máme pro vás řešení. Připravili jsme pro vás hned několik nápadů na dárky, které jistě udělají Vánoce veselejší každému.

Lifestyle

Tipy pro neprůstřelnou imunitu aneb jak přežít zimu bez nachlazení?

Zima už nám o sobě dává intenzivně vědět, přechody mezi teplem a chladem a samozřejmě stres s sebou přináší znatelný nápor na imunitu. Jak si zachovat zdraví i ve dnech, kdy je každý „trochu nachlazený“? Všichni víme, že bychom se měli správně stravovat, dostatečně spát a mít dostatek pohybu. Někdy je však těžké si uvědomit, proč jsou tyto věci pro naše zdraví tak důležité - a ještě těžší je dělat je všechny najednou!

Lifestyle

(Ne)obyčejné materiály: bambusové vlákno

Bambus je v naší kultuře netradiční rostlina a poměrně mladý materiál, kterému se především v posledních dvaceti letech podařilo stát oblíbeným materiálem pro výrobu široké škály produktů. Ve své domácnosti možná máte bambusové kuchyňské prkénko, dekorace nebo dokonce nábytek. Víte ale, že z bambusového dřeva lze získat i vlákno pro výrobu textilií?

Lifestyle

Titul Miss České republiky slaví rodačka z Loun!

Dlouho očekávané finále Miss České republiky bylo úspěšně zakončeno korunovací. Na začátku roku jich bylo tisíc, ale finálového večera se jich zúčastnilo jen TOP 8 z nich. Ve středu 16. listopadu získalo titul celkem 5 nádherných dívek.

Lifestyle

Ježíškův tahák: zkrátka tipy na dárky

Ti nejpoctivější z nás už dárky na Vánoce nakupují postupně od září, nyní už i pro ty ostatní nastal čas uznat, že je třeba vyrazit do obchodů a intenzivně plnit košíky v e-shopech. Bezcílné bloumání, ať už v obchodním centru nebo na internetu, ale člověka spíš naštve a unaví. Podívejte se na náš tahák pro Ježíška a nechte se inspirovat, abyste šli na jistotu!

Lifestyle

Nejčastější mýty o saunování: Jak je to s hubnutím a proč má smysl nejen v zimě?

Saunování je skvělým odpočinkem pro tělo i mysl. Pravidelné návštěvy navíc přináší nesporné zdravotní benefity, které někdy mohou znít až pohádkově. Na druhé straně se setkáváme s vyhraněnými názory na to, kolik času je v ní třeba trávit a pro koho představuje nebezpečí. Nic ale není černobílé, a proto jsme pro vás zjistili, jak se to má s nejčastějšími mýty o saunování.

Lifestyle

Den D se blíží a finalistky Miss ČR čekají na korunovaci

Na začátku roku jich bylo tisíc, ale finálového večera se jich zúčastní jen TOP 8 z nich. Již ve středu 16. listopadu proběhne finále Miss České republiky 2022.

Lifestyle

Zvučná jména návrhářů - finalistky Miss ČR fotí jejich modely

Již od postupu ze semifinálového kola do finálové dvanáctky o finalistky projevili zájem módní návrháři zvučných jmen. Na veřejnosti ve spojení s Miss ČR rezonují jména jako Luděk Hanák, Lukáš Krnáč, Jenny Jeshko.

Lifestyle

Proč si vybrat bio bavlnu? Dopřejte sobě a své rodině to nejlepší.

Udržitelnost a ekologický životní styl je jedním z hlavních témat současné společnosti. Volba mezi organickými a tradičními produkty nemusí však záviset jenom na touze po tom šetřit naši planetu. Vlastnosti přírodních materiálů jsou prověřené staletími, jejich organické zpracování zachovává jejich přirozenou kvalitu bez kompromisů uspěchané doby.

Lifestyle

Nebojte se CBD: Poradíme, jak může pomoci i vám

CBD je dnes téměř všude kolem nás. Kosmetika s CBD je nyní v dostání v každé drogerii, v obchodních centrech najdete automaty se sušenými paličkami nebo olejíčky, v čekárně na veterině visí plakáty se spokojenými pejsky užívajícími CBD kapky. Co ale přesně CBD je, jak může pomoci právě vám a jaká forma vám bude nejlépe vyhovovat? S tím vám pomůže náš malý průvodce.

Lifestyle

Podzimní tipy: zpříjemněte si upršené dny

Někdo ho miluje a někdo nesnáší. Letošní podzim jsme začali možná až trochu předčasně a rozhodně v plné síle. S našimi tipy si ale na vás žádné podzimní chmury rozhodně nepřijdou.

Lifestyle

Martina Marková: fitness je přístup k životu

Od kariéry profesionální tanečnice k vlastnímu fitness brandu. Martina Marková stihla do svých třiceti let získat nespočet medailí a titulů mistryně v latinskoamerických tancích, zúčastnit se populárního pořadu Star Dance a založit s partnerem firmu Gymio, která odráží jejich nadšení pro fitness, moderní a udržitelný životní styl.

Lifestyle

Chce šlapat Morávkové na paty? Zrzka Pavelková bude navrhovat kabelky

Milovnice luxusních kabelek Dana Morávková má pod hlavičkou české značky Elega svou vlastní řadu kabelek již osm let a u jejích fanynek bodují nové modely každou sezónu. Nyní však se stejnou firmou plánuje vydat vlastní kabelku i známá zrzatá podnikatelka a modelka Romana Pavelková. Bude tak mít populární herečka konkurenci?

Lifestyle

V letních dnech nejlépe osvěží sauna

Možná to zní jako nesmysl, ale pokud toužíte po těle, které nerozhodí neustále měnící se teploty, a navíc se bude méně potit, zařaďte pravidelné saunování mezi své oblíbené celoroční aktivity. A to i přesto, že rtuť teploměru hlásí letní počasí.

Lifestyle

Známe další trojici finalistek Miss ČR 2022

Ukončením třetího semifinálového kola známe již devět jmen finalistek Miss České republiky 2022. Program celého semifinále se nesl opět v duchu podpory projektu Počítače dětem, prezentace dívek v šatech, promenády v plavkách a ukázky volných disciplín. Status finalistka Miss ČR putuje do měst Pardubice, Urbanov a Brno.

Lifestyle

5 důležitých pravidel pro výběr školní aktovky

Po prázdninách půjde do první třídy, ale o školní aktovce mluví už nyní. Nákup první školní aktovky je významná chvíle pro předškoláka i pro rodiče. Pro děti je při výběru zásadní vzhled, jakou by měla mít barvu, kterého superhrdinu, oblíbené zvířátko, princeznu, auto na obrázku. Školák by měl být se svojí aktovkou spokojený a nosit ji s radostí. Na rodiče pak padá zejména starost o to, aby byla aktovka kvalitní a dítěti její nošení spíše neuškodilo. Jak to ale poznat? Přinášíme vám 5 tipů, co je naprostou nutností při výběru školní aktovky.

Lifestyle

Sofinka ze ZOO: Před kamerou a na pódiu je můj nádherný svět

Možná ji znáte jako Sofinku ze seriálu ZOO nebo jste na její chytlavé písničky narazili na YouTube. Adélka Hesová sice nedávno oslavila teprve sedmé narozeniny, už teď je ale jisté, že o ní i v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

Lifestyle

Musíme si pomáhat: Pavelková se synem předali školní potřeby dětem z Klokánku

Už za necelý měsíc čeká malé i velké školáky začátek vyučování. Pro většinu dětí je výběr nové školní aktovky a penálu radostnou záležitostí, nové školní potřeby ale nejsou pro každé dítě samozřejmostí. Bývalá modelka a maminka čerstvě sedmiletého Maxíka Romana Pavelková se rozhodla spojit síly s českou společností Oxybag a prostřednictvím svého nadačního fondu darovala novou školní výbavu hned do dvou Klokánků.

Lifestyle

Pavelková na golfu odtajnila novou lásku

Usměvavé posty na sociálních sítích a dovolená ve Španělsku s utajeným doprovodem už pár dní naznačovaly, že by zrzavá modelka a podnikatelka Romana Pavelková, která má za sebou tříletý rozvod, mohla mít po svém boku nového muže. Toho se teď rozhodla ukázat na berounském Golf Weeku.

Lifestyle

Spása v době hotelnické krize? Řešením může být najmutí specialisty na výnosy

Maximální profit, to je jeden z hlavních cílů podnikatelů při určovaní výnosové strategie. Zatímco velké hotelové řetězce již mají tento proces plně zaběhnutý a standardizovaný ve svých organizačních schématech, menší řetězce a nezávislé hotely nadále bojují vlastními silami s těmito, pro mnohé novými, technologiemi a daty.

Lifestyle

SKOČ DO SUPER FORMY

Se švihadlem v ruce to bude snazší, než si mnoho z vás myslí. Tahle jednoduchá cvičební pomůcka, která se snadno vejde i do kabelky, v sobě skrývá obrovský potenciál.

Lifestyle

Dětská hvězda Adélka Hesová: Školu a natáčení zvládám na pohodu!

Blonďatá princezna Adélka Hesová zahájila svoji kariéru už ve třech měsících, když se objevila ve filmu Seznamka. Od té doby už stihla vybudovat pěveckou kariéru, působit v dětských televizních pořadech, v populárním seriálu ZOO a získala i roli v dětském muzikálu Ostrov pokladů.

Lifestyle

Hvězdy londýnského West Endu v Praze! Na tento koncert nikdy nezapomenate!

Hvězdy londýnského West Endu zazpívají největší hity Queen již 11. 6. v Praze Hudební show Queen Symphonic: A Rock Band & Orchestra Experience obsazená pěveckými hvězdami londýnského West Endu představí největší hity kapely QUEEN v doprovodu symfonického orchestru.

Lifestyle

Život ve městě bez auta

Řada lidí se rozhoduje žít bez auta, případně pojížďky omezit na minimum. K takovému rozhodnutí je vedou ať již náklady související s provozem auta nebo snaha o udržitelnější a šetrnější způsob života vůči životnímu prostředí. Může se zdát, že toho bez auta stihnete méně. Zkusili jste si ale někdy spočítat, kolik času strávíte čekáním na křižovatce nebo hledáním parkovacího místa? Pohyb ve městě bez auta je díky novým technologiím a alternativním způsobům dopravy dostupnější než kdy dříve. Nové způsoby dopravy ve městě podporuje EIT Urban Mobility, iniciativa Evropského inovačního a technologického institutu (EIT).

Lifestyle

Sarah Horáková poletí do Tanzánie! Bude reprezentovat ČR na Miss Jungle International

V minulém roce obdržela Sarah Horáková z Velkých Pavlovic, osmnáctiletá studentka velkopavlovického gymnázia, která zaujala porotu především svou volnou disciplínou, folklórem, hned dva tituly. Nyní bude mít možnost ukázat kousek z jižní Moravy i v Africe, konkrétně na světové soutěži Miss Jungle International, která se uskuteční od 3. června 2022 v Tanzánii. Odlet se je již za dveřmi, tudíž přípravy jsou v plném proudu. Věříme, že nás Sarah nezklame a ukáže krásu českých žen.

Lifestyle

Národní soutěž krásy Miss České republiky zahájila nový ročník

Od finálového večera soutěže Miss České republiky uběhlo půl roku. Toto období organizátoři soutěže věnovali usilovné přípravě dalšího ročníku, a to potvrzuje i první novinka letošního ročníku, kterou oznámili. Spolupráce s prestižní modelingovou agenturou Eskimo – Bohemia Management. V hlavním městě České republiky působí již od roku 1995 a mezi její objevy patří například supermodelka a herečka Karolína Kurková.

Lifestyle

Den matek se blíží: naše tipy

Den matek je svátek, na který bychom rozhodně neměli zapomínat. Jeho oslavy se datují už do starého Řecka, a přestože se datum jeho oslavy po světě různí, u nás je věnována našim maminkám, babičkám a partnerkám druhá květnová neděle zejména zásluhou Alice Masarykové. Ať už je vaše maminka jakákoliv, s našimi tipy určitě zabodujete!

Lifestyle

Cvičení musí bavit, jídlo musí chutnat

Šest let se věnoval kickboxu, zacvičil si s mnichy z kláštera Šaolin i s hercem Dolphem Lundgrenem. „Zahraničí mi dalo hodně. Poznáte různé lidi, různé styly cvičení. Především si však musíte vystačit s tím, co máte po ruce, a místo činek tak občas zvedáte třeba jen těžké klády dřeva. S vlastním tělem se tak naučíte pracovat úplně nejlépe,“ říká fitness trenér a výživový poradce Vladimír Koukal.

Lifestyle

Škola volá aneb jak se připravit na zápis

Máte doma předškoláka, kterého letos čeká nástup do školy? Pokud ano, pak už jste možná začali hledat informace o tom, jak a kdy probíhá zápis do školy. My vám to v dnešním článku trošku ulehčíme, sepsali jsme pro vás praktické informace i rady, jak se na zápis připravit a čím se řídit při výběru základní školy.

Lifestyle

Trauma z trenéra a nevydařené diety!

Cvičení a diety jsou mantrou všech celebrit. Cestu k dokonalému tělu připravenému čelit drobnohledu diváků a fanoušků, si ale musí každý najít sám. Někdy však za poněkud dramatických okolností!

Lifestyle

Na Letní scénu Musea Kampa se vrací Meda a Werich!

V polovině března se naplno rozběhly zkoušky Marty – nové inscenace osvědčeného tvůrčího týmu v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou. Divadelní recitál k 80. narozeninám Marty Kubišové tak zdárně spěje k premiérám, které se uskuteční 9. a 12. června na Letní scéně Musea Kampa.

Lifestyle

Nečekaná kariéra

Půvabná moderátorka a někdejší Miss Lucie Křížková se bez manželovy pomoci víc než půl roku sama stará o domácnost a dvě děti. Nečekaným zdrojem příjmů se jí staly sociální sítě, díky kterým má možnost se realizovat a trávit více času doma.

Lifestyle

Rozhovor s majitelkou firmy Elega Evou Šedinovou

Majitelka značky Elega nám ukázala českou firmu v provozu, představila nové kolekce luxusních kabelek a při té příležitosti poskytla naší redakci krátký rozhovor.

Lifestyle

Pomalí zabijáci: 10 potravin, které vám ničí zdraví

Že se má jíst zdravě, ví každý. Stejně jako to, že smažená a tučná jídla našemu tělu dvakrát neprospívají. Existují však i potraviny, které se tváří poměrně neškodně, rozhodně však takové nejsou. Naopak. Pokud je konzumujete pravidelně a ve větší míře, můžete si zadělat na vážné nemoci.

Lifestyle

Luesma & Vega: Talíř jako umělecké dílo

Servírování a prezentace chodů je ve vysoké gastronomii stejně důležité jako jejich chuť. Jak ale vypadá ta správná prezentace? Názory šéfkuchařů by se daly rozdělit na dva směry. Na jedné straně je tradiční minimalistický, kdy se servíruje zásadně na bílém porcelánu, který dá vyniknout samotnému pokrmu. A na druhé straně stojí ti, kteří se vrhají do kreativity a zastávají heslo, že talíř by měl pokrm doplňovat a vytvářet dojem uměleckého díla.

Načíst další