Mají to rády žhavé! Co spojuje tyto čtyři české krásky?

Letošní léto konečně chytlo druhý dech a tropické teploty tradičně rozdělují národ na dva tábory – ten, který upoceně nadává a druhý, který jásá s opalovacím krémem v ruce. Láska k horku má ale ještě jednu extrémnější podobu, kterou je saunování. A tyhle známé ženy se ho nebojí ani v létě.

„Bláznem do saunování jsem se stala před čtyřmi lety díky mému kamarádovi Vlastovi Novotnému, který je majitel sítě wellness center Infinit. Saunu jsem měla ráda vždycky, ale až v posledních letech jsem ji začala brát jako důležitou součást mojí péče o fyzické i psychické zdraví,“ vysvětluje modelka a podnikatelka Romana Pavelková. Ta si prý návštěvu horké sauny dopřává jednou týdně i v letních dnech, aby si zlepšila termoregulaci, která napomáhá tělu lépe zvládat vysoké letní teploty. 

Ani krásná Inna Puhajková neodolá návštěvě sauny či wellness po celý rok: „je to jeden z mých nejoblíbenějších způsobů relaxace, proto ji navštěvuji pravidelně a po celý rok. Naposledy jsem byla minulý týden v Infinitu Sen,“ směje se. Inna prý hlavně oceňuje skvělý spánek, který jí sauna spolehlivě zaručí. „Většinou chodím až večer po práci, a pak s pocitem blaha uléhám rovnou do postele. Ráno se pak cítím jako nový člověk!“

 

Inna miluje cestování po celém světě. Její poslední dovolená byla na Ischii.
zdroj: Instagram Inny Puhajkové

Známou milovnicí pocení je Ivana Jirešová, ta se už dlouhou řadu let věnuje propagaci hot yogy. Při tomto druhu jógy se cvičí v místnosti vytopené až na 42 °C, což už rozhodně vyžaduje skutečně velkou lásku k teplu. Ale ani to jí nestačí, a tak se prý celoročně vydává do sauny kdykoliv jí to čas umožní.


Oblíbená herečka při lekci hot yogy.
zdroj: Instagram Ivany Jirešové

Ve skvělé formě pomáhá sauna zůstat i Kláře Kováčové. Modelka a fitness trenérka se do sauny chodí uvolnit po cvičení bez ohledu na počasí, doma ale preferuje otužování. „Takřka každou sprchu zakončuji ledovou vodou,“ prozradila.

Klára Kováčová saunování miluje natolik, že má saunu i doma.