Musíme si pomáhat: Pavelková se synem předali školní potřeby dětem z Klokánku

Už za necelý měsíc čeká malé i velké školáky začátek vyučování. Pro většinu dětí je výběr nové školní aktovky a penálu radostnou záležitostí, nové školní potřeby ale nejsou pro každé dítě samozřejmostí. Bývalá modelka a maminka čerstvě sedmiletého Maxíka Romana Pavelková se rozhodla spojit síly s českou společností Oxybag a prostřednictvím svého nadačního fondu darovala novou školní výbavu hned do dvou Klokánků.

„Pro děti jsme nachystali pořádnou zásobu aktovek, školních batohů i školních potřeb, aby do školy mohly nastoupit se školní výbavou, která jim bude dělat radost,“ sdělil majitel společnosti Oxybag Ing. Pavel Klement.

 

Nadační fond Romany Pavelkové s Fondem ohrožených dětí spolupracuje dlouhodobě a do pomoci Pavelková zapojuje už od malička i svého syna: „jsem skutečně vděčná, že mám kolem sebe firmy jako je Oxybag, které se i v současné těžké době chtějí zapojit do charitativní činnosti. Školní potřeby jsou finančně náročná záležitost, proto udělaly v pardubickém i pražském Klokánku obrovskou radost. Předávat dary dětem se mnou jezdí už několik let Maxík, kterého učím, že ne všechny děti se mají tak dobře, a proto je potřeba si navzájem pomáhat. Navíc jde teď do druhé třídy, takže si za odměnu mohl vybrat batoh do školy jako správný velký kluk.“

 

Z opravdu štědrého „ježíška“, jehož nadílku bývalá modelka málem ani nenaskládala do auta, udělala největší radost kompletní školní výbava šestileté slečně, která se po prázdninách chystá do první třídy. Zkrátka ale nepřišel nikdo, ani sociální pracovnice, které potěšila zásoba notesů, diářů, desek a kapsář do auta, který využijí při převozu dětí či na výlety.