Podzimní self-care

Že jsou dny, kdy jste se mohli nekonečně povalovat na sluníčku, nadobro pryč? Nevěšte hlavu, i na podzimu je spousta krásných věcí, které stojí za to zažít! Sezóna barevného listí, dýní a svetrů s sebou přináší i změnu návyků a nové cesty, jak pečovat o svou pleť, tělo i duši.

Pro většinu z nás je přechod z léta do podzimu náročný. Ubývá slunečních paprsků, které nám dodávají dobrou náladu a energii, a naopak přibývá srážek a chladných dní, kdy bychom nejradši zůstali zalezlí doma. Cítit se v pohodě se sice občas může zdát jako nadlidský úkol, s trochou správné péče ale z podzimu vytvoříte to nejkrásnější období v roce.

Nepřestávejte být aktivní

Jakmile se ochladí, máme tendenci zalézt do postele a propadnout nezdravému životnímu stylu. Sezónní letargie ale rozhodně není cesta, jak strávit podzim v dobrém fyzickém a psychickém rozpoložení! Nezapomeňte, že fyzická aktivita uvolňuje endorfiny, které vám dodají energii a pozvednou vaši náladu i v tom nejhorším nečasu. A nakonec i samotné sportování v chladnějším počasí je mnohem příjemnější než v tropických vedrech. Zaměřte se na pravidelné cvičení – ve slunečných dnech vsaďte na projížďky na kole nebo procházky, při špatném počasí vyzkoušejte posilovnu nebo si  doma zacvičte jógu.

Posilte svou skincare rutinu

Pravidelné odličování a čištění pleti by mělo být základem vaší skincare rutiny po celý rok. Po létě, kdy je pokožka oslabená působením vysokých teplot, slunečního záření, slané či chlorované vody nebo zanedbáváním pravidelné péče, však potřebuje pozornost víc než kdy jindy. Proto se na podzim věnujte čištění pleti opravdu poctivě. Dvakrát denně naneste svůj oblíbený pleťový čisticí produkt na vatový tamponek a obličej důkladně ošetřete. Ideální jsou vatové tamponky Bel premium, které šetrně odstraní veškerý make-up i nečistoty. Jsou vyrobeny z kombinace bavlny a mikrovlákna a obohaceny o výtažek z aloe vera a panthenol, které pokožku zklidňují. Vyzkoušet je můžete i ve vlhčené verzi.

Odličovací tampony Premium, 75 ks, 54,90 Kč; Vlhčené vatové tampony s aloe vera Premium, 30 ks, 79 Kč, vše BEL

Buďte společenští

Zatímco v létě máme diáře naplněné k prasknutí, na podzim nastává jisté bezčasí. Protože se toho až do Vánoc moc neděje, nemáme takové nutkání chodit do společnosti a zůstáváme doma, kde nás však často pronásleduje pocit osamění. Pokud toužíte podzim prožít optimisticky, snažte se chodit pravidelně mezi lidi. Dokud to počasí dovolí, plánujte s rodinou nebo přáteli výlety do přírody, spoustu aktivit se ale dá podnikat i v teple domova.

Zažeňte zimu i špatnou náladu

S příchodem podzimu nastává čas, kdy prahneme po relaxaci. A tou se může stát i vana plná teplé, voňavé vody! Ať už si potřebujete odpočinout po dlouhém stresujícím dni nebo cítíte, že na vás něco leze, stačí do lázně přisypat jednu z koupelových solí Kneipp. Přírodní extrakty a esenciální oleje budou mít blahodárný účinek nejen na vaši mysl, ale i tělo – šetrně pečují o pokožku (i tu citlivou), ztuhlé svaly a dokonce pomáhají uvolnit dýchací cesty. Soli do koupele od značky Kneipp navíc neobsahují žádné konzervanty, parafíny, silikony, minerální oleje ani mikroplasty, takže je s čistým svědomím můžete používat každý den. 

Sůl do koupele Goodbye Stress, 500 g, 209 Kč; Sůl do koupele Levandulové snění, 500 g, 209 Kč, vše Kneipp

Obnovte pokožku

Když už jste ve vaně, nezapomeňte na peeling. Po slunném létě vaše pokožka vypadá dokonale, jakmile však ubyde slunečních paprsků, opálení začne pomalu ale jistě slábnout. Přichází tak ideální čas obnovit její vzhled pravidelnou exfoliací. Peelingové přípravky vám pomohou zbavit se odumřelých kožních buněk a dopřejí vaší pokožce zdravý lesk a hebkost. Také podpoří snazší vstřebávání hydratačních krémů, které jsou důležitou součástí podzimní i zimní kosmetické rutiny. Pokud hledáte šetrný peeling, vyzkoušejte LUNA 4 body a odstraňte až 99 % nečistot a zároveň připravte svou pokožku na lepší vstřebávání tělového mléka.