Vyzkoušejte domácí masáže s ručníky

Masáže představují jednu z nejpříjemnějších forem relaxace a péče o tělo. A co je skvělé? Můžete si je dopřát přímo v pohodlí domova, a to i pomocí něčeho tak obyčejného jako jsou ručníky. 

Masáže nejsou jenom o uvolnění svalů, ale mají i hlubší účinky na naše celkové zdraví a pohodu. Vědecké studie navíc potvrzují vliv masáží na intenzitu bolesti a úzkosti. Tyto výzkumy naznačují, že masážní terapie může výrazně snížit intenzitu bolesti například po operaci, nebo pomůže lidem trpícími úzkostmi. Masáže také pomáhají uvolnit svalové napětí, zlepšují průtok krve a dokonce i posilují imunitní systém. Navíc mohou snižovat stres a napětí.)

Udělejte si domácí pohodu i vy. Stačí vám k tomu obyčejný ručník. Jak na to? Stačí si vzít větší ručník jako podklad pro masáž a menší ručník, který můžete zkroužit nebo stočit do různých tvarů, a použít ho k masírování těla. Když navíc vyberete kvalitní měkký bavlněný ručník, např. od značky Frotery, komfort je 100% zaručen. “Bavlněné ručníky jsou těmi nejlepšími společníky do jakékoli koupelny, na dovolenou i na wellness. Jsou nadýchané, savé a své vlastnosti si zachovávají i po mnoha cyklech praní a sušení. Samozřejmě nejsou všechny stejné. Ty nejlepší se vyznačují vysokou gramáží, která určuje jejich kvalitu a vlastnosti,” dodává Jan Rosenkranz, majitel společnosti Kapatex, což je vůbec největší prodejce froté ručníků a osušek v Česku.


FROTERY WEGO Achat 50x100cm, 165 Kč

Masírujte si tělo jemnými pohyby, zaměřte se na místa, kde cítíte napětí. Při masáži experimentujte s různými technikami, jako je tlak, krouživé pohyby nebo lehké tření. Když praktikujete masáž někoho jiného, je klíčové dbát na jejich pohodlí. Připravte prostor pro masáž, zajistěte teplé a klidné prostředí a použijte ručník jako podklad pro jejich pohodlné ležení. Pro efektivnější masáž můžete ručník předem nahřát, ale pamatujte na citlivost pokožky.

Existuje několik technik masáže s ručníkem – od krouživých pohybů po tlakové body a tření:

Použijte menší ručník k masírování ve směru hodinových ručiček či opačně. Tato technika je ideální pro uvolnění napětí v svalech. Koncentrujte se také na místa, která jsou bolestivá nebo napjatá, a použijte lehký tlak ručníku. To může pomoci uvolnit svaly a snížit bolest. Stočte ručník do válečku nebo smyčky a použijte ho k masírování dolní části zad, krku nebo končetin. Použijte ručník také k jemnému tření pokožky či k lehkým tahům po povrchu těla. To může podpořit cirkulaci krve a uvolnit svalové napětí. Každý člověk vnímá masáž individuálně, takže je důležité sledovat reakce masírované osoby a přizpůsobit techniky tak, aby byly příjemné a účinné.

Domácí masáž s ručníky může být pro vás či pro někoho blízkého skvělým způsobem, jak prožít spojení a péči o sebe či druhého. Vytvořte si příjemný prostor pro relaxaci a využijte jednoduché techniky k podpoře vašeho fyzického i duševního zdraví. Vaše mysl i tělo vám poděkují.zdroj: frotery.cz, freepik.com